שיעור הטבת המס לתושבי טבריה גדל ועומד על 10% ועד להכנסה שנתית של 162.000 ש"ח

ממומן מקודם על ידי מערכת על Jan 9, 2018 חדשות טבריה

עד כה עמד שיעור הטבת המס על 7% ועד להכנסה שנתית של 132.000 ₪ בלבד *התוצאה הישירה היא הטבה של מאות שקלים לנטו * תוקף ההטבה החל מינואר 2018 עם העברת אישור תושב למעסיק* עיריית טבריה הודיעה כי בימים הקרובים תהיה אפשרות אישור תושב באמצעות אתר האינטרנט העירוני * ראש העיר יוסי בן דוד: "מדובר בבשורה גדולה עבור תושבי העיר וזו כתוצאה מהמאבק הצודק למען צדק חברתי לטבריה שניהלנו בהצלחה לפני כשנתיים".

שנת 2018 החלה עם בשורה גדולה בעבור תושבי טבריה וישובים נוספים ברחבי הארץ כאשר נודע כי שיעור הטבת המס המגיעה לתושבי טבריה שהונהגה כזכור החל משנת 2016 יגדל ל 10% ועד להכנסה שנתית של 162.000 ₪! עד כה עמד שיעור הטבת המס על 7% בלבד ועד להכנסה שנתית של 132.00 ₪ בלבד. ע"פ הערכות שונות מדובר בגידול משמעותי שהתוצאה הישירה שלו היא תוספת של מאות שקלים לנטו החודשי, כאשר תוקף ההטבה יחול מינואר 2018. העיר טבריה הנמצאת באשכול סוציואקונומי 4, קיבלה בעבר הטבות מס שהופסקו בשנת 2004, אך בעקבות עתירה לבג"ץ הטבות במס לישובים –בג"צ 8300/02 גדבאן נסר וראשי עיריות טבריה, עכו וכרמיאל,  נגד ממשלת ישראל (לקביעת מפה מחודשת של ישובים ברחבי הארץ), הורה בג"ץ להחזיר את טבריה וישובים נוספים לרשימת מקבלי הטבות המס. מתן ההטבה התאפשר לאחר דיונים רבים בוועדת הכספים והצבעה בכנסת ובעיקר לאחר מאבק חברתי ארוך של רשויות מכל הארץ שבין מוביליו נמנה ראש העיר טבריה יוסי בן דוד. בד בבד הודיעה השבוע עיריית טבריה כי בימים הקרובים יוקם ממשק באתר האינטרנט של הרשות שבאמצעותו יוכלו תושבים הרשומים במרשם התושבים, והמשלמים חשבון ארנונה ומים, להנפיק דרך האתר אישור תושב ובכך לחסוך זמן יקר שהיה כרוך עד כה בהגעה פיזית למחלקת המיסים. ראש העיר יוסי בן דוד התייחס לנושא:

"הצלחנו לפני כשנתיים לאחר הפסקה של 13 שנה, בהן לא היתה קיימת הטבת מס לעיר, להחזיר ולהעלות את טבריה על מסלול קבלת הטבת המס. מדובר בבשורה נפלאה בעבור התושבים שמעתה יוכלו ליהנות מתוספת משמעותית נוספת בשכר שלהם. הגדלת הטבת המס תסייע לשיפור המאזן הדמוגרפי ולצמיחתו ושיפור איכות החיים בעיר. הדרך לתקן את העוול החברתי מתחילה בהגדלת הטבת המס הזו, אנחנו בונים וחותמים על הסכמי פיתוח ומבחינתי, השלמת הפאזל היא קבלת הטבת המס המוגדלת הזו למען תושבי העיר.

תמונות:

 

 

תמונה מס' 1 –  יוסי בן דוד מוביל את הפגנת ראשי הרשויות בגן הוורדים מול הכנסת.

קרדיט תמונות: -  דוברות והסברה עיריית טבריה.

תגובות

אורח

דירוג הכתבה:

מחבר הכתבה

הרשמה לרשימת התפוצה שלנו

ביקורות אחרונות

מבזקים אחרונים

פועל נהרג לאחר שנפל ממרפסת באתר בניה בטבריה
פועל נהרג לאחר שנפל ממרפסת באתר בניה בטבריה

צעיר (פועל) נהרג לאחר שנפל ממרפסת תוך כדי עבודתו באתר בניה ברחוב הנשיא ויצמן בטבריה. חובשי...

כלבת במועצה אזורית מגידו
כלבת במועצה אזורית מגידו

בתאריך 14/11/2017 התקבלה הודעה אודות תוצאה חיובית לכלבת אצל תן בקיבוץ רמת השופט. משרד...

עובדי רשות הכינרת יצאו לסיור מקצועי במרכז הארץ
עובדי רשות הכינרת יצאו לסיור מקצועי במרכז הארץ

עובדי רשות הכינרת יצאו לסיור מקצועי במרכז הארץ שכלל בין היתר ביקור בשמורת הסכר הרומי, נחל...

מזג אוויר בטבריה

באנר אדסנס ימני