צפו: ברשות הכינרת כבר נערכים לימי החורף

ממומן מקודם על ידי מערכת חדשות טבריה על Aug 20, 2017 חדשות טבריה

בעיצומם של ימי הקיץ החמים, כבר פועלים ונערכים ברשות הכינרת לימי החורף, בתקווה שאלו יהיו השנה גשומים, גם בגליל ובגולן.
 
באגף ניקוז ונחלים ברשות הכנרת, סיימו השבוע את שלב ג' בפרויקט "שימור קרקע" באזורים נרחבים בדרום הגולן, בהם לא התבצעו עבודות חשובות אלו במשך שנים בהשקעה של כ- 300,000 שקלים.
 
במסגרת הפרויקט התמקדו עבודות שלב ג', בשטחים חקלאיים ובערוצים המתנקזים לנחל אל על ולנהר הירמוך והעניקו  טיפול למספר נחלים ותעלות אזוריות לרבות: נחל חיספין, נחל נוב, תעלת ארבעת הכבישים, תעלת גוש קטיף ותעלת כפר חרוב.
 
כאמור, עבודות אלו הינן כחלק מפעולות ההיערכות לעונת החורף, הגשמים והמשקעים, בביצוע רשות הכינרת ובשיתוף פעולה עם המשקים החקלאיים, הוועדה החקלאית ומשרד החקלאות המממן עם רשות הכינרת עבודות אלו. מטרת העבודות, להיערך מבעוד מועד לאירועי מזג אויר קיצון, למנוע סחף של קרקע מהשדות החקלאיים לתוך מערכות הניקוז האזוריות ולטפח את טיב הקרקע שנשחקה בשל העבודות האינטנסיביות השוטפות בשטחים החקלאיים ובכך לדאוג שתנובת השדה לא תיפגע.
 
ליעד שכטר, שפיקח מטעם רשות הכינרת על עבודות אלו ציין, כי הטיפול באזור הגולן כלל גם כיסוח צמחייה, הוצאת סחף הערוץ הנחל, הקמת גשרים איריים מבטון, חפירת בריכות ויסות, התקנת מעבירי מים  ועוד.
 
אושרי ילוז, מהנדס באגף ניקוז של רשות הכינרת אומר, כי מדובר בעבודות חשובות, לטובת ענף החקלאות: "עבודות 'שימור קרקע' מטיבות עם האדמה ובעלות חשיבות רבה לחקלאים באזורים אלו. עיבוד הקרקע לאורך זמן מקטין את תנובת השדה ולכן מדובר בנקיטת פעולות המשפרות את תנובת השדה. רשות הכינרת אף משקיעה משאבים רבים בניקיון הסחף המגיע מהשדות החקלאיים למערכות הניקוז האזוריות ולכן פעולת 'שימור קרקע', הינה אחת הדרכים למנוע עד כמה שניתן סחף זה, בעיקר בימי החורף. בפועל, החקלאי נהנה מקרקע מניבה ואנחנו מצמצמים את היקף עבודות התחזוקה של ערוצי הניקוז".

צילום: רשות הכנרת

תגובות

אורח

דירוג הכתבה:

מחבר הכתבה

הרשמה לרשימת התפוצה שלנו

ביקורות אחרונות

מבזקים אחרונים

פועל נהרג לאחר שנפל ממרפסת באתר בניה בטבריה
פועל נהרג לאחר שנפל ממרפסת באתר בניה בטבריה

צעיר (פועל) נהרג לאחר שנפל ממרפסת תוך כדי עבודתו באתר בניה ברחוב הנשיא ויצמן בטבריה. חובשי...

כלבת במועצה אזורית מגידו
כלבת במועצה אזורית מגידו

בתאריך 14/11/2017 התקבלה הודעה אודות תוצאה חיובית לכלבת אצל תן בקיבוץ רמת השופט. משרד...

עובדי רשות הכינרת יצאו לסיור מקצועי במרכז הארץ
עובדי רשות הכינרת יצאו לסיור מקצועי במרכז הארץ

עובדי רשות הכינרת יצאו לסיור מקצועי במרכז הארץ שכלל בין היתר ביקור בשמורת הסכר הרומי, נחל...

מזג אוויר בטבריה

באנר אדסנס ימני