צפו: טִהֵר אֶת עִיר טְבֶרְיָה - מפנים את הגרוטאות

ממומן מקודם על ידי מערכת חדשות טבריה על Jul 24, 2017 חדשות טבריה

בעקבות הנחייתו של ראש העיר טבריה יוסי בן דוד, החל  מבצע פינוי גרוטאות ישנות, ברחבי העיר וביצוע אכיפה מוגברת בנושא באמצעות השיטור העירוני ובהובלתו של מנכ"ל העירייה עופר אזרד. לרוב מדובר ברכבים ישנים, נטושים ועזובים, המוצבים בצדי הדרכים כאבן שאין לה הופכין, מסכנים את התנועה ולעיתים אף מפריעים לשגרת החיים הציבוריים, תופסים חניות מיותרות ואף פוגעים קרוב לוודאי באיכות הסביבה ובמראה החזותי שלה. 

את נושא האכיפה יבצעו פקחי השיטור העירוני המשולב. התהליך האמור מתבצע כדלקמן: כאשר מתקבלת פנייה לגבי הימצאותו של רכב, ראשית מצלמים את הרכב וממתינים תקופה של  60 יום. במהלך תקופה זו מנסים לברר את זהות הבעלים ואף עורכים לשם כך ביקורות נוספות במקום הימצאות הרכב. 

בתום התקופה ניתנת התראה בת חודשיים בדמות מדבקת הודעה ראשונה המוצמדת לשמשת הרכב ובה מפורטת הדרישה לפנות את הרכב בתוך 14 יום. בנוסף נשלח לבעלים מכתב התראה המפרט את החוק ואת פרטי התהליך. לאחר 14 יום מוצמדת לרכב מדבקת התראה הודעה שניה בת 48 שעות על הכוונה לגרור את הרכב מהמקום,  ובמקביל נרשם דו"ח על סך 320 ₪ לבעלים על השארת רכב נטוש והצבת מכשול ברשות הרבים. 


בתום זמן ההתראה השניה של ה – 48 שעות, מבוצעת הגרירה למגרש גרוטאות הנמצא בעכו תוך השתת עלויות הגרירה על הבעלים. כמו כן יישא הבעלים את עלות ימי אחסנת הרכב במגרש אל מול בעל המגרש.  בהתאם לחוק, בסמכותה של עיריית טבריה לעשות כרצונה ברכב האמור לרבות מכירתו לשם גביית ההוצאות במידה ואלה לא שולמו ע"י הבעלים. 

בסמכותם של גורמי האכיפה אף לבצע גרירה בתהליך מקוצר ללא התראות במידה והרכב מסכן את התנועה ועקב כך את שלום הציבור. בכוונת עיריית טבריה לבצע אכיפה מוגברת בנושא זה בתקופה הקרובה, זה הזמן לפעול!, כל מי שברשותו כלי רכב נטוש/ללא שימוש, מתבקש לפנות את רכבו באופן עצמאי טרם אכיפת המבצע. 

צילומים - דוברות והסברה עיריית טבריה.

תגובות

אורח

דירוג הכתבה:

מחבר הכתבה

הרשמה לרשימת התפוצה שלנו

ביקורות אחרונות

מבזקים אחרונים

חוף דדו בחיפה - מאות שחיינים התגייסו למען הצלת חיים
חוף דדו בחיפה - מאות שחיינים התגייסו למען הצלת חיים

שוחים מהלב: מאות שחיינים התגייסו למען הצלת חיים כ-600 שחיינים מהארץ ומהעולם, התכנסו ביום...

המספרים מדברים. התיירים מחו"ל אוהבים את טבריה!
המספרים מדברים. התיירים מחו"ל אוהבים את טבריה!

התאחדות המלונות פרסמה את נתוני ינואר עד אפריל 2017 בבתי המלון, מהם עולה כי התיירות בטבריה ממשיכה...

פועל נפגע ממכונת בטון באתר בנייה בטובא זנגריה  - מצבו בינוני
פועל נפגע ממכונת בטון באתר בנייה בטובא זנגריה - מצבו בינוני

פועל נפגע באתר בנייה בטובא זנגריה ממכונת בטון.  חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים...

מזג אוויר בטבריה

באנר אדסנס ימני