צפו: העיר טבריה בתרגיל חירום אזורי - "לדאוג להצלת חיים"

ממומן מקודם על ידי מערכת חדשות טבריה על Jul 21, 2017 חדשות טבריה

במסגרת הפעילות להגברת המודעות לשיפור המוכנות לחירום ובהתאם לתוכנית העבודה 2017, קיימה השבוע נפת נפתלי תרגיל רחב היקף שבו נטלו חלק כלל הרשויות הנמצאות תחת גזרתה של הנפה, כולל העיר טבריה הנמצאת בגזרת הנפה באזור התגוננות גליל תחתון 56. במהלך התרגיל, נשמעה צפירה בכל רחבי העיר בשעה 10:05 בדיוק, ובפרק הזמן שלאחר הצפירה תורגל כל נושא הכניסה למרחבים מוגנים. כאשר זמן ההגעה למרחב המוגן המומלץ ע"י פיקוד העורף ע"פ תרחיש הייחוס של טבריה הוא כדקה אחת. 

מטרת התרגיל הינה, הטמעת ההנחיות להתגוננות התושבים במרחב הפרטי והציבורי, התלמידים וילדי הגנים, החוסים במוסדות ובמרכזי רווחה, בתי אבות, אורחי העיר הנופשים במלונות ובחופים ובכלל כלל תושבי העיר. כמו כן, השגת העמקת השילוביות והשת"פ בין הרשות המקומית לבין כלל הגופים הפועלים בתחומה לרבות כוחות הביטחון וההצלה: יחידות פיקוד העורף,  משטרת ישראל, כב"א, מד"א, איחוד הצלה וזק"א.

בתרגיל שנערך במרכז ההפעלה העירוני לשעת חירום בממוקם במתנ"ס פירסט נטלו חלק: ראש העיר יוסי בן דוד, מנכ"ל העירייה עופר אזרד, מפקד מחוז צפון בפיקוד העורף אל"מ איציק בר, מפקד נפת נפתלי אל"מ במיל' אילן ברוש,  מפקד היקל"ר סא"ל במיל' אבי גבאי, נציגי משרד הבריאות ומשרד הכלכלה, קב"ט העירייה עמי ועקנין, כלל ראשי המכלולים בעיריית טבריה, נציג תאגיד המים מי רקת רועי מזרחי, מטה גדוד החילוץ המוצב בעיר בשעת חירום, מד"א, כב"א ומשטרת ישראל. 

ראש העיר יוסי בן דוד: "תרגול הרשות הוא צעד חשוב בתהליך הכנה להתמודדות עם סיטואציות שונות לשעת חירום. אנחנו יודעים שבטבריה קיימת הבנה עמוקה של תפיסת האחריות ואנו מבצעים כל העת עשייה רחבה בתחום ההכנות לשעת חירום. המשימה של פקע"ר ושלנו כרשות מקומית המהווה את לבנת היסוד היא, לדאוג להצלת חיים ולהחזיר את השגרה למסלולה בצורה המהירה ביותר.  התרגיל מהווה  הזדמנות  נוספת לשיפור רמת המוכנות של הרשות  לבדוק ולבחון נהלים, ריתוק כ"א, תוכניות מגירה, עזרים, אמצעים ותיאום ציפיות".

מפקד מחוז צפון בפיקוד העורף אל"מ איציק בר, התייחס לקיומו של התרגיל: "אנו עובדים בשיתוף פעולה באופן מתמיד עם הרשויות המקומיות לאורך השנה, ומכינים את עצמנו ואותן למצבי החירום השונים אשר עלולים לפקוד אותנו. אני מאמין כי חשוב ליצור את הקשרים האלו עם הרשויות בזמנים אלו, בכך אנו יכולים לבחון את הצרכים הנדרשים לכל רשות באופן הייחודי לה ולדאוג שבשעת הצורך ינתן לה כל שיידרש כדי להתמודד עם המצב בצורה מיטבית.

בתמונה –האימון העירוני של הנפה במרכז ההפעלה של עיריית טבריה בחירום השבוע.
צילום –  דוברות והסברה עיריית טבריה.

תגובות

אורח

דירוג הכתבה:

מחבר הכתבה

הרשמה לרשימת התפוצה שלנו

ביקורות אחרונות

מבזקים אחרונים

חוף דדו בחיפה - מאות שחיינים התגייסו למען הצלת חיים
חוף דדו בחיפה - מאות שחיינים התגייסו למען הצלת חיים

שוחים מהלב: מאות שחיינים התגייסו למען הצלת חיים כ-600 שחיינים מהארץ ומהעולם, התכנסו ביום...

המספרים מדברים. התיירים מחו"ל אוהבים את טבריה!
המספרים מדברים. התיירים מחו"ל אוהבים את טבריה!

התאחדות המלונות פרסמה את נתוני ינואר עד אפריל 2017 בבתי המלון, מהם עולה כי התיירות בטבריה ממשיכה...

פועל נפגע ממכונת בטון באתר בנייה בטובא זנגריה  - מצבו בינוני
פועל נפגע ממכונת בטון באתר בנייה בטובא זנגריה - מצבו בינוני

פועל נפגע באתר בנייה בטובא זנגריה ממכונת בטון.  חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים...

מזג אוויר בטבריה

באנר אדסנס ימני