בטבריה עברו לתאורת לד ברחובות שיכון א' - תמונות

ממומן מקודם על ידי מערכת חדשות טבריה על Jan 31, 2017 חדשות טבריה

עיריית טבריה החלה השבוע את ביצוע עבודות החלפת מרכזות החשמל הישנות והחלפת מערך התאורה לתאורת לד חדשה בשיכון א׳/אחווה /דייגים. עבודות אלה מתבצעות במסגרת פרויקט התאורה האנרגטית - ״להאיר את העיר״, שמוביל ראש העיר יוסי בן דוד, יחד עם הנהלת העירייה בשכונות הוותיקות של העיר, בהיקף של 12 מיליון ש״ח . 

העבודות בפרויקט מבוצעות ע"י חברת "מנורה" יחד עם מחלקת החשמל של עיריית טבריה, ובתיאום מלא מול חברת החשמל. בסה״כ מתוכננת החלפה של כ 8.000 גופי תאורה בכל רחבי העיר טבריה במסגרת הפרויקט ,וזאת לאחר שנים רבות שלא בוצעו כלל עבודות חידוש תאורה בשכונות הוותיקות. בסיום העבודות בשיכון א׳, ימשיך הפרויקט בשכונות נוספות כגון: שיכון ב׳ (בית וגן), שיכון ג, שיכון ד׳, קריית שמואל, ושכונות נוספות. 


הפרויקט מקיף גם צירים מרכזיים בטבריה ועד כה הושלם פיילוט של הפרויקט לאורך רחובות שלמים בעיר טבריה כגון: רחוב הנשיא ויצמן בשיכון ד' לכל אורכו, רחוב ברנר בציר העוקף של שכונת קריית משה לכל אורכו, שדרות מנחם בגין בואכה צומת רקתי, רחוב שמעון דהן, רחוב נייברג, רחוב הנביאים, רחוב גולדה, רחוב מורן, קטעים מרחוב אלחדיף, רחוב יוחנן בן זכאי, שדרות אליעזר קפלן, מאזור גלי כנרת ועד חוף השקמים בשני הכיוונים. גם בכל מרחב המגורים של טבעת הרחובות ויצמן ז'בוטינסקי הוצבה תאורת לד חדשה ע"ג עשרות עמודים.

ראש העיר יוסי בן דוד התייחס לנושא: "כפי שהבטחנו אנו מתקדמים בהתאם לתכנית בפרויקט החשוב הזה. בטבריה קיימים כ 8500 גופי תאורה שפעילותם השוטפת לוותה בתקלות חוזרות ונשנות לרבות זמני תיקון ממושכים עקב בירוקרטיה ונהלים חדשים של חברת החשמל. תאורת ה Led תחסוך לעיריית טבריה קרוב ל 35% מתצרוכת החשמל החל מהשנה השניה ותקטין באופן משמעותי את התקלות בגופי התאורה שעמידותם אורכת כעשר שנים. החלטת העירייה לצאת למכרז התאורה האנרגטית נובע גם מעצם קיומן של מרכזיות תאורה ישנות, הגורמות לתקלות תאורה רבות ברחבי העיר וגם עקב שינויים במדיניות הטיפול של חברת חשמל מכורח תקנה פנימית של החברה שנכנסה לתוקף לפני כשנתיים. רשת החשמל והתאורה שייכות לחברת החשמל ועל כל החלפה של מנורה בודדת הצטרכה העירייה לשלם כ 450 ₪ ו- 1200 ₪ במקרה של החלפת גוף או זרוע של תאורה, וזאת בהזמנת עבודה מראש של עד 21 יום. עוד הוסיף ראש העיר כי הדבר לא יעיל ולא משתלם כלכלית וכי בסופו של תהליך המעבר לתאורה אנרגטית וחסכונית בטכנולוגיית Led, יחסכו לעירייה כסף רב ומספר תקלות התאורה במקרה זה ירד בצורה דרמטית. הכספים וההכנסות המתקבלות כתוצאה מבניית השכונות החדשות (היטלים ואגרות למינהן), הינם מנוף תקציבי חשוב מאוד לסגירת פערים בשכונות הוותיקות. 65% מהכנסות אלה מוקצים לבניה החדשה ו 35% לסגירת הפערים בשכונות הוותיקות. פעולות כגון: סלילת מדרכות וכבישים, החלפת מערך התאורה, ביצוע תשתית עבודות מים וביוב, גני שעשועים וכולי. אנו נמשיך להשקיע בפיתוח השכונות הוותיקות לצד בניית השכונות החדשות ובהמשך נבצע בדירוג כניסה לעבודות החלפת מערך התאורה החדשה לשאר השכונות בעיר".


בתמונות: עבודות החלפת התאורה בשיכון א'. צילום:  דוברות והסברה עיריית טבריה.

תגובות

אורח

דירוג הכתבה:

מחבר הכתבה

הרשמה לרשימת התפוצה שלנו

ביקורות אחרונות

מבזקים אחרונים

פועל נהרג לאחר שנפל ממרפסת באתר בניה בטבריה
פועל נהרג לאחר שנפל ממרפסת באתר בניה בטבריה

צעיר (פועל) נהרג לאחר שנפל ממרפסת תוך כדי עבודתו באתר בניה ברחוב הנשיא ויצמן בטבריה. חובשי...

כלבת במועצה אזורית מגידו
כלבת במועצה אזורית מגידו

בתאריך 14/11/2017 התקבלה הודעה אודות תוצאה חיובית לכלבת אצל תן בקיבוץ רמת השופט. משרד...

עובדי רשות הכינרת יצאו לסיור מקצועי במרכז הארץ
עובדי רשות הכינרת יצאו לסיור מקצועי במרכז הארץ

עובדי רשות הכינרת יצאו לסיור מקצועי במרכז הארץ שכלל בין היתר ביקור בשמורת הסכר הרומי, נחל...

מזג אוויר בטבריה

באנר אדסנס ימני