צפו: ילדי טבריה העניקו לשר החינוך חולצה עם כיתוב נפתלי בנט

ממומן מקודם על ידי מערכת חדשות טבריה על Dec 13, 2016 חדשות טבריה

שר החינוך נפתלי בנט ערך ביקור עבודה מקצועי ארוך במערכת החינוך בטבריה, וזאת במסגרת תוכנית הצפון לחיזוק הפערים בפריפריה, אותה יזם השר. 

לפמליית השר הצטרפו מנהל אגף הבינוי והתשתיות במשרד החינוך תמיר בן משה, ומנהלת מחוז הצפון במשרד בחינוך הד"ר אורנה בן שמחון. הסיור כלל ביקור בבית הספר איילים, מפגש שנערך בישיבה התיכונית עם תלמידי כיתות יא' ו יב' מכלל בתי הספר התיכוניים בעיר, וישיבת עבודה מקצועית שבה נטלו חלק: ראש העיר יוסי בן דוד, סגן ראש העיר דרור ללוש הממונה על החינוך חבר מועצת העיר רפאל טרבלסי, מנהלת אגף החינוך תמי לוי, מפקחי משרד החינוך יעקב סעדה וחנה זינו, חברי וועד ההורים המרכזי בראשות אורגד מזרחי וכלל מנהלי בתי הספר בטבריה. 

השר בנט התרגש מאוד מקבלת הפנים החמה שנערכה לו בבית הספר היסודי "איילים" אותו מנהלת אורלי סוסן. השר ערך סיור בין תחנות תצוגה שונות ושוחח עם התלמידים הנרגשים שהציגו פרוייקטים מרכזיים בבתי הספר כגון: חקר מדעים, תכנית השחמט, הזנה נכונה ותכנית טבחים צעירים, גאומטריה, מועצה ירוקה ופרוייקט "חבק" חינוך לספורט ובריאות. משם המשיך השר לביקור בישיבה התיכונית שאירחה כאמור את תלמידי כיתות יא' ו יב' מכלל בתי הספר התיכוניים בעיר. בסיום הביקור נערכה ישיבת עבודה מקצועית עם כלל מנהלי בתי הספר שבמהלכה ביקש ראש העיר יוסי בן דוד להתמקד בנושא הבטיחות והסיוע המתבקש בשיפור תשתיות מוסדות החינוך והסביבה הלימודית.

השר האזין בקש רב למנהלי בתי הספר ששיבחו את תרומתה של תכנית אדליס לבתי הספר ולנושאים השונים שהעלו בפניו. מנהלת אגף החינוך בעיר הציגה בפני השר את תמונת המצב החינוכית בעיר, הן מההיבט הפדגוגי והן מהיבט המקצועי והלוגיסטי. במהלך הביקור סוכם כי מעבר לתקציבים הרגילים והבלתי רגילים, יוענק סיוע על סך 1.3 מליון ₪ לשיפוצים בבתי הספר, כמו כן יוענק תקציב לעוד 50 שעות רגשיות להעסקת עו"סים ופסיכולוגיים חינוכיים, וסיוע מיוחד בהגדלת תקציב חיזוק מבני מוסדות החינוך כנגד רעידות אדמה. 

מנהלת מחוז הצפון הד"ר אורנה בן שמחון אמרה במהלך הישיבה:" אנו שמחים להיות בטבריה, אנו משתפים פעולה בכלל התחומים ע"מ לקדם את מערכת החינוך בעיר, הביקור הזה נערך במסגרת תוכניתו של השר לחיזוק הפערים הלימודיים בפריפריה בדגש על הצפון. העיר טבריה היא עיר יפה ומקסימה עם היסטוריה מפוארת, רק יחד עם זאת מאוד מורכבת, מנהלי בתי הספר עובדים מאוד קשה, מכיוון שיש בעיר אוכלוסייה מאוד הטרגונית, אוכלוסייה מאוד מאתגרת ומורכבת. המנהלים מבצעים עבודת קודש, אני יודעת שהם זורעים בדמעה והמטרה של כולנו שבסוף הם יקצרו ברינה. למרות שאינני אחראית על החינוך החרדי, נרתמנו לסייע גם לבעיות שונות שהיו למגזר החרדי בתחום החינוך. אני חייבת לציין גם את הפעילות המאוד אינטנסיבית לקידום מערכת החינוך, ההישגים והערכים אותה מבצעת הרשות המקומית בהובלת ראש העיר יוסי בן דוד".

השר נפתלי בנט התייחס לביקור בסיכומו של היום: " אני רואה פה מנהלים נחושים ושדרת ניהול איכותית ומעולה. אנו נחושים לתקן עוול של שנים, לא יכול להיות שילדים בטבריה יקבלו סל תקציבי פחות מילדים מהמרכז ולא יתכן שיש כאן מורים ותלמידים מצויינים שעובדים בסיבת לימודים לוקה בחסר, בדיוק לשם כך אני מקדם את התכנית שיזמתי סיוע לצפון לצמצום הפערים החינוכיים בפריפריה. לא הגענו לביקור סמלי אלא לביקור עבודה מקצועי ע"מ לקדם את העניינים יחד עם ראש העיר יוסי בן דוד, נציגי במועצת העיר רפאל טרבלסי ומנהלת המחוז. לא לחינם ביקשתי ממנהל התשתיות והבינוי במשרדי להתלוות לביקור הזה, אנחנו בהחלט מעוניינים בשיפור הסביבה הלימודית במערכת החינוך בעיר. הדגשתי בפני המנהלים את מרכיבי המדד החדש של משרד החינוך שאומר בגדול שלא רק קבלת תעודת הבגרות קובעת אלא גם איכות התעודה. אם אני רואה שבחצור הגלילית רק 2% מסיימים 5 יחידות במתמטיקה ובקריית אונו למשל מסיימים 20%, זהו בדיוק הפער שמעניין אותי. על המנהלים לעשות הכל ע"מ ליצור תעודות בגרות איכותיות שיתנו בעתיד יותר הזדמנויות לאלה המחזיקים אותן וגם להוריד את סף הנשירה מבתי הספר. לשם כך אני אעשה הכל בשביל להשיג את המשאבים הנדרשים. אני מודה לראש העיר יוסי בן דוד, למנהלת המחוז, לסגן ראש העיר הממונה על החינוך, לחבר מועצת העיר רפאל טרבלסי, למנהלת אגף החינוך, לתלמידים ולמנהלי בתי הספר על קבלת הפנים החמה".

ראש העיר יוסי בן דוד אמר בדברי הסיכום: ראשית אנו שמחים לארח את כבוד השר כאן בטבריה, אנו משתפים פעולה בכל התחומים ע״מ לקדם את מערכת החינוך בעיר, גם במסגרת תוכניתו של השר לחיזוק ולגישור הפערים הלימודיים בצפון. יש לנו שדרת מנהלים מצויינת ואיכותית, תלמידים ערכיים, צוותי הוראה מעולים ויחד עם שאר שותפנו לעשייה החינוכית, אגף החינוך בעירייה, הנהגת ההורים, קרן אדליס, ומחלקת הספורט, נמשיך לחתור למצויינות, איכות, ערכיות ולצמצום הנשירה בבתי הספר. בסופו של דבר אחת ההחלטות החשובות כמדיניות ותפיסת עולם היא שבכלל מגזרי החינוך אין הבדל בין ילד לילד, אנו לא מוותרים על אף ילד. מנהלי בתי הספר עושים עבודה נפלאה למרות שהסיטואציה איתה הם צריכים להתמודד היא לא פשוטה הצגתי בפני השר את תמונת המצב בנושא תשתיות בתי הספר, הבטיחות והסביבה הלימודית במוסדות החינוך ובגני הילדים, התנאים של סביבת הלימודים הם חלק בלתי נפרד הלימודים עצמם והשר הבטיח להעניק סיוע משמעותי בנושא זה. במערכת החינוך בטבריה השקענו רבות בתוכניות לימוד תוספתיות כגון תכנית אדליס ואחרות ועקב כך נרשמה לשמחתנו קפיצה משמעותית במדד הזכאים לתעודת הבגרות והגענו ל 63%, לאחר עשור שבו לא נחצה סף ה 50% וזו נקודה שממנה רק ניתן לעלות. העירייה לקחה על עצמה למרות גירעון תקציבי גדול וחשב מלווה להמשיך ולהציב את החינוך בראש סדר העדיפויות העירוני, כפי שעשינו עד כה. ברצוני להודות לכלל המנהלים וצוותי ההוראה, לסגני דרור ללוש, לחבר מועצת העיר רפאל טרבלסי ולמנהלת אגף החינוך על תרומתם להצלחת הביקור.


צילום: דוברות והסברה עיריית טבריה.

תגובות

אורח

דירוג הכתבה:

מחבר הכתבה

הרשמה לרשימת התפוצה שלנו

ביקורות אחרונות

מבזקים אחרונים

פועל נהרג לאחר שנפל ממרפסת באתר בניה בטבריה
פועל נהרג לאחר שנפל ממרפסת באתר בניה בטבריה

צעיר (פועל) נהרג לאחר שנפל ממרפסת תוך כדי עבודתו באתר בניה ברחוב הנשיא ויצמן בטבריה. חובשי...

כלבת במועצה אזורית מגידו
כלבת במועצה אזורית מגידו

בתאריך 14/11/2017 התקבלה הודעה אודות תוצאה חיובית לכלבת אצל תן בקיבוץ רמת השופט. משרד...

עובדי רשות הכינרת יצאו לסיור מקצועי במרכז הארץ
עובדי רשות הכינרת יצאו לסיור מקצועי במרכז הארץ

עובדי רשות הכינרת יצאו לסיור מקצועי במרכז הארץ שכלל בין היתר ביקור בשמורת הסכר הרומי, נחל...

מזג אוויר בטבריה

באנר אדסנס ימני