תיעוד - כמות אופנועי-מד"א בצפון הארץ גדלה משמעותית

ממומן מקודם על ידי מערכת חדשות טבריה על Apr 27, 2017 חדשות מצפון הארץ

יחידת האופנועים של מד"א, רשומה על הצלת חייהם של אלפי חולים ופצועים והחברים בה מוכנים להגיע לכל אירוע במהירות בימים ובלילות. במרחב גלבוע של מד"א ישנם 13 אופנועים אשר תפקידם להיות הראשונים שמגיעים לזירת האירוע.
 
כנס גיבוש לכוננים הרוכבים על אופנועי-מד"א במרחב גלבוע נערך בישוב גן נר ביוזמתו של החובש הבכיר ניסים מלכא, האחראי על נקודת ההזנקה של מד"א בישוב. הכנס היה בסימן רכיבה נכונה של יחידת האופנועים.
 
במהלך הערב ניתנו סקירות לכוננים בנושא בטיחות ברכיבה מפי חיליק מואיל, אחראי יחידת האופנועים הארצית במד"א והרצאה בנושא נפגעי טראומה מהפאראמדיק יוסי חלבי, ראש זרוע תגובה מידית במרחבים גלבוע, ירדן וירקון של מד"א. הכוננים הרוכבים על האופנועים מגיעים לזירה לפני שאר נותני הטיפול והם אלו שצריכים לתת מענה ראשוני, לכן ישנה חשיבות בידע בנושאים הללו.
 
מאור אטדגי, אחראי יחידת האופנועים של מד"א במרחב גלבוע הודה לרוכבים ואמר: "רוכבי האופנועים של מד"א בכלל ושל המרחב בפרט הם הראשונים להגיע לכל אירוע. אני גאה לעמוד בראש היחידה במרחב ומודה לכל הרוכבים על המסירות הרבה למשימת הצלת החיים."
 
יוסי פחימה, מנהל מרחב גלבוע במד"א: "החובשים והפאראמדיקים כונני מד"א הרכובים על אופנועים עושים עבודה מדהימה ומצילים חיים במשך 24 שעות ביממה, מגיעים ראשונים לזירות ומצילים את חייהם של רבים. כמות אופנועי-מד"א במרחב גדלה משמעותית והיד עוד נטויה. אני רואה חשיבות בכינוס המקצועי שנערך הערב ורוצה להודות להם על התנדבותם החשובה ועל נכונותם לכל משימה".

צילום: ניסים מלכא דוברות מדא

תגובות

אורח

דירוג הכתבה:

מחבר הכתבה

הרשמה לרשימת התפוצה שלנו

ביקורות אחרונות

מבזקים אחרונים

כלבת במועצה אזורית מגידו
כלבת במועצה אזורית מגידו

בתאריך 14/11/2017 התקבלה הודעה אודות תוצאה חיובית לכלבת אצל תן בקיבוץ רמת השופט. משרד...

עובדי רשות הכינרת יצאו לסיור מקצועי במרכז הארץ
עובדי רשות הכינרת יצאו לסיור מקצועי במרכז הארץ

עובדי רשות הכינרת יצאו לסיור מקצועי במרכז הארץ שכלל בין היתר ביקור בשמורת הסכר הרומי, נחל...

הכנסת ספר תורה לעילוי נשמתם של חללי טבריה נערך במלון G
הכנסת ספר תורה לעילוי נשמתם של חללי טבריה נערך במלון G

טקס הכנסת ספר תורה לזכרם ולעילוי נשמתם של חללי העיר טבריה, נערך במלון G בעיר....

מזג אוויר בטבריה

באנר אדסנס ימני